Dag Sørås – Apokalykke i Alta

Informasjon
Finansforbundet inviterer sine medlemmer til forestilling med Dag Sørås i Alta 24. mars i Alta Kultursal.
Det lønner seg å være medlem i Finansforbundet! Du som medlem får billetten til 150,- ordinær pris er 400,- + avgifter. Egenandel faktureres på mail og må være betalt for å få billett. Billetter hentes hos Ann-Kristin Berg i SpareBank 1 Nord-Norge. Tidspunkt kommer vi tilbake til.
Om forestillingen:
Dag Søraås er en mester i å finne lyset i dyster tematikk, og “Apokalykke” er en påminnelse om å nyte livet mens man har det. Eller noe sånt. Det er først og fremst bare et jævlig gøy show, fremført av en fanebærer for mørk og oppløftende humor!
I dagligtale brukes betegnelsen apokalypse om dommedag og undergang,
men ordet betyr opprinnelig å avdekke noe.
Hvilke av disse tingene som bringer Dag Sørås lykke kommer an på dagsformen, men Apokalykke er uansett den nord-norske komikerens sjette soloforestilling.
Etter å ha turnert sitt forrige show Vrangforestilling gjennom pandemien, var Sørås innstilt på å reise rundt i landet under mer harmoniske omstendigheter.
Dette gikk selvsagt ikke som planlagt, og bakteppet er denne gangen frykten for atomkrig, klimakollaps og økonomisk krise.
Med andre ord et kinderegg av potensielle katastrofer, som passer perfekt.